POZYTYWNY Certyfikat CO₂

Świadomość społeczna w temacie zmian klimatu nieustannie rośnie. Konsumenci wymagają od firm, by wzięły odpowiedzialność za negatywny wpływ jaki wywierają na środowisko. Coraz więcej osób poszukuje producentów, którzy w jasny sposób przedstawiają swoje działania - zarówno wytwarzane emisje jak i zabiegi podjęte na rzecz ich redukcji i neutralizacji.

Chcąc ułatwić konsumentom weryfikację wartościowych firm stworzyliśmy certyfikat Pozytywnych CO₂. Jest on przeznaczony dla firm, którym nie jest obojętny los planety i  deklarują podjęcie bardzo konkretnych działań dla wsparcia warki z globalnym ociepleniem.

Otrzymaj certyfikat Pozytywnych CO₂

brown
Brązowy

Dla firm, które zobowiążą się  przekazywać co roku, przez 5 lat - 0,2% z obrotu firmy na walkę z emisją CO₂

silver
Srebrny

Dla firm, które zobowiążą się  przekazywać co roku, przez 5 lat - 0,3% z obrotu firmy na walkę z emisją CO₂

gold
Złoty

Dla firm, które zobowiążą się  przekazywać co roku, przez 5 lat - 0,5% z obrotu firmy na walkę z emisją CO₂

Korzyści wynikające z posiadania certyfikatu

Realne przyczynienie się do zatrzymania katastrofy klimatycznej

Wizerunek firmy dbającej o planetę poparty konkretnymi działaniami

Wiarygodne potwierdzenie wprowadzenia zmian w przedsiębiorstwie

Wsparcie od fundacji we wprowadzaniu ekologicznych zmian i dobraniu najlepszych rozwiązań

Korzyści finansowe wynikające z wprowadzonych zmian

Szansa na stanie się liderem w swojej branży i wzorem do naśladowania przez inne firmy

Przyciągnięcie większej ilości do współpracy partnerów, gdyż liczba zielonych konsumentów i ich świadomość ekologiczna rośnie z każdym rokiem

Zaufanie konsumentów, dla których ważny jest zrównoważony rozwój i wybierają firmy odpowiedzialne klimatycznie

Wzorzec dla innych firm, pokoleń, sąsiadów, znajomych, przyjaciół, kontrahentów, wrogów. Przykład dla całego świata i własna satysfakcja!

Pokaż, że walczysz!

Nasz certyfikat nie jest tylko ładną odznaką ale niesie za sobą konkretny przekaz – ta firma dąży do zmniejszania ilości wytwarzanego CO₂ i rozumie, że jej działania nie pozostają obojętne dla środowiska, dlatego robi wszystko, by pomóc uratować planetę. Zależy nam, by certyfikat był jak najbardziej wiarygodny, więc każdego roku przeprowadzony zostanie audyt sprawdzający, czy firma spełnia zadeklarowane zobowiązania.

 

Wierzymy, że firmy mają naprawdę duży wpływ na to, co stanie się z naszą planetą. Dzięki odpowiedzialnemu podejściu do swoich działań mogą realnie wpłynąć na sumę światowych emisji CO₂. Ale to dopiero początek. Wprowadzając drobne zmiany w swoich zakładach mogą dać dobry przykład i przekonać swoich pracowników i klientów do powielania tych zachowań w swoich domach.

 

Mamy nadzieję, że firmy które zdobędą certyfikat będą usiłowały być nie tylko neutralne klimatycznie, ale wywrą pozytywny wpływ na środowisko i swoje najbliższe otoczenie.

 

Dołącz do nas, walczmy wspólnie o pozytywny świat dla przyszłych pokoleń. Skontaktuj się z nami przez formularz już teraz, a my dołożymy wszelkich starań, by pomóc we wprowadzaniu zmian.

    Co Ty możesz zrobić dla planety?

    Wybierz słońce i ograniczaj CO₂

    Zainwestuj w POZYTYWNĄ energię – fotowoltaikę, oszczędzaj, przyłącz się do walki z CO₂ i zadbaj o nasza planetę!.

    Posadź swój las i neutralizuj CO₂

    Sadzenie drzew jest najszybszym sposobem na neutralizację CO₂ Zrób coś POZYTYWNEGO dla naszej planety i posadź swój las!