Sadzenie drzew tlenowych – Twój mały krok dla klimatu, ogromny skok dla planety

Zmiany klimatyczne są coraz bardziej palącym problemem, zagrażającym naszej planecie i przyszłym pokoleniom. Obserwujemy wzrastającą emisję gazów cieplarnianych, a globalne ocieplenie staje się nieodwracalne. W trosce o przyszłość naszej planety, Fundacja Pozytywnych CO2 pragnie wziąć sprawy w swoje ręce i podjąć działania, które przyczynią się do ograniczenia i neutralizacji emisji dwutlenku węgla. W tym duchu, z dumą zapraszamy Państwa firmę do wzięcia udziału w naszej akcji posadzenia 100 drzewek tlenowych. To nie tylko gest proekologiczny, ale także szansa na zaangażowanie pracowników i przyczynienie się do pozytywnej zmiany dla naszej planety.


Naturalny klimatyzator – Drzewo tlenowe:

Drzewa tlenowe, znane również jako drzewa szybkiego wzrostu, to prawdziwi bohaterowie w walce ze zmianami klimatycznymi. Osiągają imponującą wysokość 16 metrów w ciągu zaledwie 7 lat, co czyni je niezwykle skutecznymi w obniżaniu temperatury powietrza podczas upałów. W naszym eksperymencie zauważyliśmy, że drzewo tlenowe potrafi zredukować temperaturę nawet o ponad 10 stopni Celsjusza. To naturalny klimatyzator, który może pomóc nam w przetrwaniu ekstremalnych warunków pogodowych, związanych z globalnym ociepleniem.

 

Drzewa tlenowe i neutralizacja emisji CO2:

Oczywiście, ograniczanie emisji CO2 jest kluczowym krokiem w walce ze zmianami klimatycznymi, ale samo to nie wystarczy. Musimy podjąć bardziej zdecydowane działania, aby zrównoważyć bilans węglowy naszej planety. Drzewa tlenowe okazują się być niezastąpione w tej misji. Dlaczego? Ich zdolność do pochłaniania CO2 jest niezwykle efektywna – potrafią pochłaniać nawet do 10 razy więcej dwutlenku węgla niż inne gatunki drzew. To nie tylko przyczynia się do zmniejszenia ilości CO2 w atmosferze, ale także stanowi naturalny mechanizm wychładzania naszych miast podczas upalnych dni.

Pamiętajmy, że „bąbelek ciepła” powstający w miastach z betonowych powierzchni może powodować wzrost temperatury wewnątrz miast o kilka stopni. Drzewa tlenowe swoim cieniem oraz parowaniem wody z liści mogą przeciwdziałać temu efektowi, co pozwala nam odczuć znaczną różnicę w temperaturze na obszarach, gdzie takie drzewa są posadzone.

 

Korzyści z przystąpienia do akcji:

 1. Współuczestnictwo w walce ze zmianami klimatycznymi: Twoja firma może w ten sposób zrobić realny, dający nadzieję krok w kierunku ochrony klimatu. To małe drzewko tlenowe, ale wielka odpowiedzialność za naszą przyszłość.
 2. Certyfikat od Fundacji Pozytywnych CO2: Wykażesz, że jesteś gotowy podjąć więcej niż tylko neutralizację emisji CO2. To ważny sygnał dla klientów, że jako firma jesteście zaangażowani w walkę o bardziej zrównoważony świat.
 3. Integracja pracowników: Akcja sadzenia drzew tlenowych może być znakomitą okazją do zaangażowania pracowników w działania na rzecz środowiska. Wspólne działanie w szczytnym celu buduje więzi i wzmacnia relacje między pracownikami.
 4. Promocja firmy: Twoja firma może wykorzystać udział w akcji do promocji swojej proekologicznej misji w mediach społecznościowych i w branżowych publikacjach. To doskonały sposób na zwiększenie widoczności firmy jako zaangażowanego w dobro środowiska.
 5. Wyróżnienie na stronie i social mediach Fundacji: Każda firma, która weźmie udział w akcji, zostanie wyróżniona na stronie Fundacji Pozytywnych CO2 oraz na naszych mediach społecznościowych. To szansa na zwiększenie rozpoznawalności Twojej firmy w kręgu osób dbających o środowisko.

 

Wprowadzenie drzewa tlenowego KIRI:

KIRI to jedno z najskuteczniejszych drzew tlenowych, z którymi się spotkaliśmy. Jego potencjał jest nieoceniony, ponieważ rośnie jeszcze szybciej niż inne gatunki drzew tlenowych i skutecznie pochłania CO2. Sadzenie tego gatunku to nie tylko wkład w walkę ze zmianami klimatycznymi, ale także szansa na obserwację pięknego drzewa, które rośnie z każdym dniem i staje się częścią naszej natury.

Sadzenie drzew tlenowych to konkretna i skuteczna forma działania na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. To szansa dla Twojej firmy, aby wziąć odpowiedzialność za stan naszej planety i zaangażować pracowników w proekologiczne działania. Niech udział w akcji Fundacji Pozytywnych CO2 stanie się małym krokiem dla klimatu, ale ogromnym skokiem dla naszej przyszłości.

 

Żywe korzyści dla naszej planety:

 1. Ochrona klimatu: Posadzenie 100 drzewek tlenowych przez Państwa pracowników może mieć ogromny wpływ na bilans CO2 w naszej atmosferze. To wspólny wysiłek, który może przyczynić się do znacznego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.
 2. Zielone płuca miast: W miastach, gdzie przeważają betonowe powierzchnie, rosnące drzewa tlenowe stanowią prawdziwe „zielone płuca”. Ich obecność pomaga ocieplić miasto, poprawia jakość powietrza i chroni nas przed skutkami miejskiego smogu.
 3. Poprawa bioróżnorodności: Sadzenie różnorodnych gatunków drzew tlenowych wprowadza do naszego otoczenia większą różnorodność biologiczną. To przyciąga owady zapylające i inne zwierzęta, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu równowagi ekosystemów.
 4. Ochrona gleby: Korzenie drzew tlenowych przyczepiają się do gleby, zapobiegając jej erozji. To szczególnie istotne w obszarach narażonych na powodzie lub osuwiska.
 5. Długoterminowe korzyści: Drzewa tlenowe będą rosły i rozwijały się przez długie lata. Ich obecność będzie stanowić długoterminowy wkład w walkę ze zmianami klimatycznymi, przyczyniając się do tworzenia bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska przyszłości.

 

Jak przystąpić do akcji:

 1. Zgłoś swoją firmę: Skontaktuj się z Fundacją Pozytywnych CO2 i zgłoś swoją firmę do udziału w akcji. Liczba miejsc jest ograniczona, więc im wcześniej zgłosisz swoje zainteresowanie, tym większa szansa na udział.
 2. Zaplanuj termin: Wybierz dogodny termin dla sadzenia drzewek tlenowych. Możesz zorganizować to wydarzenie w ramach corocznego dnia wolontariatu lub jako oddzielne wydarzenie dla pracowników i ich rodzin.
 3. Wybierz lokalizację: Określ, gdzie chcesz zasadzić drzewka tlenowe. To może być obszar w pobliżu siedziby firmy, parku miejskiego, szkoły lub innej instytucji, która potrzebuje „zielonego zastrzyku”.
 4. Dostarczenie sadzonek: Fundacja Pozytywnych CO2 zapewni sadzonki drzew tlenowych, które będą gotowe do posadzenia. Upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia do sadzenia, w tym łopaty, wody i nawozów.
 5. Włącz pracowników: Zachęć swoich pracowników do aktywnego uczestnictwa w akcji. Przekaż im wiedzę na temat drzew tlenowych i skutków globalnego ocieplenia, aby zrozumieli znaczenie swojego działania.

Podsumowanie:

Sadzenie drzew tlenowych to znakomity sposób na zaangażowanie się w walkę ze zmianami klimatycznymi. To prosta, ale skuteczna inicjatywa, która może przynieść wiele korzyści dla naszej planety. Każda firma, która weźmie udział w akcji, stanie się częścią większego ruchu na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju. Nie czekaj, dołącz do nas już dziś i razem stwórzmy pozytywną przyszłość dla naszej planety!

Link do akcji: https://pozytywnico2.pl/100-drzewek-tlenowych/ 

Dofinansowania w 2024 roku:

Inne wpisy: