Kocioł hybrydowy na pellet i drewno

Atmos DC18S+P lub DC25S+P

Kocioł hybrydowy na pellet i drewno Atmos

DC18S+P 18 kW lub DC25S+P 25 kW

Seria kotłów dwufunkcyjnych ATMOS DC18SP, DC25SP, umożliwia ekologiczne spalanie drewna na zasadzie zgazowania generatorowego w połączeniu z palnikiem pelletowym. Kocioł umożliwia przełączanie opału, ręczne ogrzewanie drewnem oraz w pełni automatyczne ogrzewanie peletem. W razie potrzeby można oczywiście kupić kocioł bez palnika, pod warunkiem, że klient kupi go później lub użyje z ostatniego kotła.

Kocioł zbudowany jest jako korpus z trzema komorami umieszczonymi jedna nad drugą. Dwie górne komory służą do zgazowania drewna, tak jak znamy to z klasycznych kotłów zgazowujących, które produkujemy w standardzie. Trzecia, najniższa komora wyposażona jest od przodu w wybrany palnik i wyłożona ceramiką zapewniającą optymalną jakość spalania. Układy spalania oddzielone są od siebie płaszczem wodnym, dzięki czemu nie wpływają na siebie zbytnio, dzięki czemu kocioł osiąga wysoką sprawność przy ogrzewaniu indywidualnymi paliwami. Odprowadzanie spalin do komina odbywa się jednym wylotem, dlatego możemy poradzić sobie z jednym kominem.

Zalety kotła hybrydowego na pellet i drewno Atmos

Kombinacja rodzajów opału

Zmiana opału bez zmian kotła na drewno + pelety. 

Wysoka sprawność na poszczególne paliwa – praktycznie taka sama, jak specjalnych kotłów na pelety (do 92,3 % przy mocy znamionowej).

Tańsze rozwiązanie – sumując koszty nabycia dwóch kotłów.  Ich podłączenia i odprowadzenia spalin (kominy) stwierdzimy, że jeden kocioł, chociaż droższy, jest ekonomicznie korzystniejszy.

Automatyczne zamykanie lub otwieranie powietrza

Kotły i palniki DCxxSP(X) i CxxSP (model od 2018 r.) są wyposażone automatycznego zamykania lub otwierania powietrza w kotle / palniku, za pomocą siłownika, ogrzewania drewnem lub pelletu.

Kotły są wyposażone w czujnik spalin AGF2 i czujnik temperatury wody w kotle KTF20 do automatycznego wypalania palnika po wypaleniu drewna. Ponadto, kotły są wyposażone w dwa czujniki KTF20 (TV i TS) do sterowania palnikiem w dwóch temperaturach na zbiorniku. 

Kompletny zestaw sprzedawany jest w maksymalnym zakresie, w pełni automatycznym trybie i prostej instalacji „plug and play”.

Regulacja kotła

Praca kotła jest sterowana automatycznie na żądaną temperaturę wyjściową wody tak, aby była zapewniona jak najwyższa sprawność kotła i najlepsza jakość spalania.Służy do tego:

 • Regulator ciągu HONEYWELL
 • Termostat kotła (regulujący)
 • Termostat spalinowy
 • Termostat na pompę
 • Wyłącznik główny i przełącznik pracy kotła

Specyfikacja kotła hybrydowego na pellet i drewno Atmos

Jak zamówić kocioł hybrydowy na pellet i drewno Atmos

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem oraz wykonawcą firmy Atmos w województwach: podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie.

Aby zamówić kocioł wystarczy umówić rozmowę z naszym przedstawicielem lub skontaktować się z nami bezpośrednio pod:

tel: 17 283 10 03
biuro@pozytywnico2.pl

  Dlaczego kocioł hybrydowy na pellet i drewno Atmos

  Kocioł hybrydowy na pellet i drewno marki Atmos stanowi doskonałe połączenie efektywności, wszechstronności i ekologicznego podejścia do ogrzewania. Wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne, ten kocioł umożliwia użytkownikom optymalne wykorzystanie dwóch paliw – pelletu i drewna. Przekształcając energię zawartą w tych źródłach, kocioł Atmos oferuje szereg korzyści.

  Jak działa kocioł hybrydowy na pellet i drewno Atmos

  Kocioł hybrydowy na pellet i drewno Atmos działa na zasadzie spalania dwóch rodzajów paliw – pelletu i drewna. Za pomocą zaawansowanego systemu sterowania i spalania, kocioł automatycznie dostosowuje się do warunków i zapotrzebowania na ciepło. Użytkownik ma możliwość elastycznego wyboru paliwa, a inteligentne zarządzanie procesem spalania zapewnia wysoką efektywność energetyczną i minimalizuje emisję zanieczyszczeń. To kompaktowe, łatwe w obsłudze rozwiązanie, łączące ekonomiczne korzyści z przyjaznym dla środowiska ogrzewaniem.

  Opinie

  o nas!

  Profesjonalizm, doświadczenie i przede wszystkim uczciwość, Pan Łukasz to dobry człowiek i profesjonalista. Dziękuję za pomoc i wsparcie w mojej sytuacji.

  Alina

  Klientka

  Polecam ich usługi. Pan Krzysztof w sposób fachowy i przede wszystkim uczciwy wyjaśnił mi wszystko od A do Z za co jeszcze raz dziękuje. Instalacja odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Pozdrawiam.

  Piotr

  Klient