Kocioł zgazowujący drewno

MPM Wood Plus 14 lub 18 kW

Kocioł zgazowujący drewno MPM Wood Plus

Kompaktowy, nowoczesny, super wydajny

Kocioł MPM Wood Plus jest kolejnym wcieleniem kotła zgazowującego paliwo stałe – drewno. Następna generacja naszej (polskiej) produkcji z zastosowanym systemem oddymiania komory załadowczej, który zapobiega zadymianiu kotłowni podczas dokładania opału. 

Zalety kotła zgazowującego drewno MPM Wood Plus

Czyste spalanie = Czyste Powietrze

Ceramiczna komora spalania umożliwia praktycznie całkowite spalanie przy minimalnej emisji substancji szkodliwych, zwiększa sprawność  oraz zmniejsza zużycie paliwa. Efektem jest mniejsza ilość popiołu i trudnych do usunięcia osadów. Dzięki temu rozwiązaniu obsługa kotła staje się prostsza i nie wymaga tak częstego czyszczenia.

Kanał oddymiający komorę załadowczą

Czy podczas dokładania opału do kotła wydobywa się dym? Mamy na to sposób! Kocioł MPM Wood Plus, wyposażony  w automatyczny system oddymiający komorę załadowczą, który nie zaburza procesu spalania w kotle. Dodatkowo,  dzięki temu rozwiązaniu dokładanie opału do kotła będzie bardziej komfortowe i bezpieczne.

Ekologia i ekonomia

Zastosowane rozwiązania i konstrukcja, chronione zgłoszeniem patentowym nr P.437844 oraz P.444656,  przyczyniają się do dużych oszczędności paliwa, a także ochrony środowiska. 

Dzięki wykorzystanej technologii kocioł spełnia wymagania 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2021 oraz posiada certyfikat ekoprojektu.

Specyfikacja kotła zgazowującego drewno MPM Wood Plus

Jak zamówić kocioł zgazowujący
drewno MPM Wood Plus ?

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem oraz wykonawcą firmy MPM w województwach: podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie.

Aby zamówić kocioł wystarczy wybrać niżej moc kotła:

14 kW – 7,300.00  z VAT i transportem
18 kW – 7,800.00  z VAT i transportem

tel: 17 283 10 03
biuro@pozytywnico2.pl

  Dlaczego kocioł zgazowujący drewno MPM Wood Plus?

  Kocioł zgazowujący drewno to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania, które wykorzystuje proces zgazowania drewna do produkcji ciepła. Zgazowanie polega na przekształcaniu drewna w gaz, który następnie jest spalany, wytwarzając energię.

  Ten nowoczesny sposób ogrzewania charakteryzuje się efektywnością, minimalizującą emisję zanieczyszczeń atmosferycznych, a jednocześnie umożliwiającą wykorzystanie odnawialnego źródła energii. Kocioły zgazowujące drewno są przyjazne dla środowiska, ekonomiczne i stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych systemów grzewczych opartych na paliwach kopalnych.

  Jak działa kocioł zgazowujący drewno MPM Wood Plus?

  Piec zgazowujący drewno to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które przekształca drewno w gaz do spalania. W procesie zgazowania drewno jest poddawane wysokiej temperaturze bez dostępu dużych ilości tlenu, co powoduje, że drewno przekształca się głównie w tlenek węgla (CO) i wodór (H2).

  Ten gaz jest następnie spalany, wytwarzając ciepło do ogrzewania, przy jednoczesnym minimalizowaniu emisji zanieczyszczeń. To efektywne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie grzewcze, wykorzystujące odnawialne źródło energii.

  Zapoznaj się z naszym niezależnym rankingiem piecy zgazowujących! I wybierz świadomie najlepszy piec zgazowujący drewno dla siebie!

  Inne kotły zgazowujące drewno:

  Opinie

  o nas!

  Profesjonalizm, doświadczenie i przede wszystkim uczciwość, Pan Łukasz to dobry człowiek i profesjonalista. Dziękuję za pomoc i wsparcie w mojej sytuacji.

  Alina

  Klientka

  Polecam ich usługi. Pan Krzysztof w sposób fachowy i przede wszystkim uczciwy wyjaśnił mi wszystko od A do Z za co jeszcze raz dziękuje. Instalacja odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Pozdrawiam.

  Piotr

  Klient