Szukasz pompy ciepła Thermatec?

Przed Tobą stoją takie wyzwania jak:

Jeśli te lub inne problemy masz przed wyborem pompy ciepła to zapraszamy do kontaktu.
Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem oraz wykonawcą firmy THERMATEC w województwach: podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie.
Aby zamówić pompę wystarczy umówić rozmowę z naszym przedstawicielem lub skontaktować się z nami bezpośrednio pod:
tel: 17 283 10 03
biuro@pozytywnico2.pl

  Pompa ciepła na ekologiczny czynnik R290

  Thematec wykorzystuje innowacyjne rozwiązania a jednym z nich jest użycie sprężarki w pompie ciepła pracującej na ekologicznym czynniku R290. Dzięki niej zmniejszamy koszty eksploatacji oraz uzyskujemy wyższą temperaturę pracy w obiegu grzewczym.
  W porównaniu z kotłami gazowymi oraz olejowymi, czy tradycyjnymi kotłami węglowymi przy obecnych cenach tych paliw koszt ogrzewania pompą ciepła jest najniższy i jest to rozwiązanie ekologiczne. Montując pompę ciepła przyczyniasz się do ochrony środowiska.

  Dodatkową zaletą jest bardzo szybki montaż, który nie wymaga dużego nakładu pracy. Ponadto pompa ciepła Thermatec jest jedną z najcichszych maszyn tego rodzaju dostępnych na rynku. Jej dźwięk jest prawie nie słyszalny, można go porównać do delikatnego powiewu wiatru. Dzięki czemu pompa ciepła nie przeszkadza nam w codziennych użytkowaniu.
  Dzięki unikalnej technologii Inverter EVI, GreenTherm może pracować wydajnie w temperaturze -25°C, zachowując wysoki współczynnik COP i niezawodną stabilność.
  dotacje
  Doskonałe parametry efektywności energetycznej naszych pomp ciepła gwarantują niskie koszty eksploatacji nawet przy największych mrozach.
  Pompy ciepła THERMATEC objęte są rozszerzoną pięcioletnią gwarancją w standardzie.

  Katalogi i specyfikacje

  Jest to inaczej propan, czyli czynnik chłodniczy o parametrach termodynamicznych. Składa się on z węglowodoru, który naturalnie występuje w przyrodzie. Pełni funkcję zastępczą dla znanych czynników fluoropochodnych. Jest on niezwykle bezpieczny dla środowiska, nawet w przypadku wycieku. Jednak ryzyko powstania wybuchu jest niezwykle małe. O ekologiczności tego czynnika świadczy współczynnik GWP (Global Warming Potencial) =3. Z tego powodu nie niszczy on warstwy ozonowej oraz znacząco nie powoduje globalnego ocieplenia. Jego użytkownicy cenią sobie stosunkowo niską cenę i brak konieczności wykonywania badań pod kątem szczelności. Otwarta konstrukcja urządzenia powoduje, że bardzo łatwo poddaje się ono wentylacji. Inwestując w pompę ciepła na czynnik R290 możemy spodziewać się dłuższej żywotności, w porównaniu do innych maszyn tego rodzaju. 

   

  Mimo niskiego ryzyka wybuchu należy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Warto zainstalować urządzenie na zewnątrz budynku w optymalnej odległości od kanalizacji. Postępując w ten sposób, oszczędzamy na innych procesach, które wymagają pozostałe maszyny tego rodzaju. Bardzo ważne jest, aby zadbać o widoczność oznaczeń fabrycznych na pompie ciepła, które informują o zawartości czynnika R290. Pamiętaj, by pod żadnym pozorem nie zbliżać się do maszyny, gdy znajduje się w niej otwarty ogień. Jeżeli planujesz wykonać serwis pompy, to zawsze wybieraj wykwalifikowanych fachowców. 

  Pompa ciepła na ekologiczny czynnik R290 ma wiele zalet, które są warte Twojej uwagi, możemy zaliczyć do nich, m.in.:  

  • Niezwykle mocne działanie pompy nawet podczas niskich temperatur na zewnątrz.  
  • Bardzo wysoka sprawność całego urządzenia. 
  • Ekologiczność pompy, dzięki niewielkiego oddziaływania na efekt cieplarniany. 
  • Zerowy wpływ na niszczenie warstwy ozonowej. 
  • Wygodna oraz szybka eksploatacja. 
  • Łatwa obsługa maszyny dla każdego. 

   

  Dodatkowym plusem posiadania tego rodzaju pompy ciepła, jest brak konieczności rejestrowania jej w Centralnym Rejestrze Operatorów. Jest to możliwe, ponieważ nie posiada żadnych związków chloru oraz fluoru. Zaś wszyscy posiadacze konwencjonalnych pomp ciepła na gazy fluoropochodne, są zobowiązani wykonywać cykliczne kontrole szczelności całego urządzenia. Zaostrzenia prawne w ten kwestii cały czas się zwiększają. Pompy ciepła na czynnik R290 są hermetycznie zamknięte, dzięki czemu są znacznie bezpieczniejsze od innych maszyn. Warto pamiętać, że producent dokonał testu szczelności. Czuj się bezpiecznie i dbaj o środowisko! Zacznij opierać system pompy ciepła na najnowszej generacji. Opcja chłodzenia jest świetna, szczególnie na upalne dni. Połącz wygodne oraz praktyczne rozwiązanie z korzyściami, jakie daje pompa ciepła dla środowiska.  

  Dlaczego Pompy Ciepła?

  Jest ekologiczna

  Używając pompy, nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego

  Niższe rachunki

  Zrobimy audyt w Twoim domu i matematyka prawdę Ci powie, a matematyki nie oszukasz 🙂

  Łatwość Obsługi

  Utrzymanie i dogląd instalacji nie wymagają od nas dużego wysiłku.

  Wartość nieruchomości

  Instalacja z pompą ciepła podniesie wartość nieruchomości

  Dofinansowanie

  Pomożemy Ci w każdym kroku, od dokumentów po instalację i odbiór

  Niezależność i gwarancja

  Bądź niezależny od cen prądu i ogrzewaj dom tanio lub z fotowoltaiką za darmo!

  Kontrola, Nowoczesność, Swoboda

  Pełna kontrola SMART

  Aplikacja mobilna to dziś standard. W zależności od wybranego producenta komponentów dostęp z aplikacji mobilnej masz zawsze.

  Czyste ogrzewanie

  Używając pompy, nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego

  Mając na uwadze jak skomplikowany i trudny technicznie może być proces projektowania i instalacji Pomp Ciepła, jako fundacja służymy radą:
  Wypełnij poniższy formularz i umów rozmowę z naszym doradcą!
  tel: 17 283 10 03
  biuro@pozytywnico2.pl