Kocioł zgazowujący drewno

MPM Wood Plus 6, 10 kW

Kocioł zgazowujący drewno MPM Wood Plus

Kompaktowy, nowoczesny, super wydajny

Kocioł MPM Wood Plus jest kolejnym wcieleniem kotła zgazowującego paliwo stałe – drewno. Następna generacja naszej (polskiej) produkcji z zastosowanym systemem oddymiania komory załadowczej, który zapobiega zadymianiu kotłowni podczas dokładania opału. 

Zalety kotła zgazowującego drewno MPM Wood Plus

Czyste spalanie = Czyste Powietrze

Ceramiczna komora spalania umożliwia praktycznie całkowite spalanie przy minimalnej emisji substancji szkodliwych, zwiększa sprawność  oraz zmniejsza zużycie paliwa. Efektem jest mniejsza ilość popiołu i trudnych do usunięcia osadów. Dzięki temu rozwiązaniu obsługa kotła staje się prostsza i nie wymaga tak częstego czyszczenia.

Kanał oddymiający komorę załadowczą

Czy podczas dokładania opału do kotła wydobywa się dym? Mamy na to sposób! Kocioł MPM Wood Plus, wyposażony  w automatyczny system oddymiający komorę załadowczą, który nie zaburza procesu spalania w kotle. Dodatkowo,  dzięki temu rozwiązaniu dokładanie opału do kotła będzie bardziej komfortowe i bezpieczne.

Ekologia i ekonomia

Zastosowane rozwiązania i konstrukcja, chronione zgłoszeniem patentowym nr P.437844 oraz P.444656,  przyczyniają się do dużych oszczędności paliwa, a także ochrony środowiska. 

Dzięki wykorzystanej technologii kocioł spełnia wymagania 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2021 oraz posiada certyfikat ekoprojektu.

Specyfikacja kotła zgazowującego drewno MPM Wood Plus

Jak zamówić kocioł zgazowujący
drewno MPM Wood Plus ?

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem oraz wykonawcą firmy MPM w województwach: podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie.

Aby zamówić kocioł wystarczy wybrać niżej moc kotła:

6 kW – 5,600.00  z VAT i transportem
10 kW – 6,650.00  z VAT i transportem

LUB umówić rozmowę z naszym przedstawicielem lub skontaktować się z nami bezpośrednio pod:

tel: 17 283 10 03
biuro@pozytywnico2.pl

  Dlaczego kocioł zgazowujący drewno MPM Wood Plus?

  Kocioł zgazowujący drewno to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania, które wykorzystuje proces zgazowania drewna do produkcji ciepła. Zgazowanie polega na przekształcaniu drewna w gaz, który następnie jest spalany, wytwarzając energię.

  Ten nowoczesny sposób ogrzewania charakteryzuje się efektywnością, minimalizującą emisję zanieczyszczeń atmosferycznych, a jednocześnie umożliwiającą wykorzystanie odnawialnego źródła energii. Kocioły zgazowujące drewno są przyjazne dla środowiska, ekonomiczne i stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych systemów grzewczych opartych na paliwach kopalnych.

  Jak działa kocioł zgazowujący drewno MPM Wood Plus?

  Piec zgazowujący drewno to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które przekształca drewno w gaz do spalania. W procesie zgazowania drewno jest poddawane wysokiej temperaturze bez dostępu dużych ilości tlenu, co powoduje, że drewno przekształca się głównie w tlenek węgla (CO) i wodór (H2).

  Ten gaz jest następnie spalany, wytwarzając ciepło do ogrzewania, przy jednoczesnym minimalizowaniu emisji zanieczyszczeń. To efektywne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie grzewcze, wykorzystujące odnawialne źródło energii.

  Zapoznaj się z naszym niezależnym rankingiem piecy zgazowujących! I wybierz świadomie najlepszy piec zgazowujący drewno dla siebie!

  Inne kotły zgazowujące drewno:

  Opinie

  o nas!

  Profesjonalizm, doświadczenie i przede wszystkim uczciwość, Pan Łukasz to dobry człowiek i profesjonalista. Dziękuję za pomoc i wsparcie w mojej sytuacji.

  Alina

  Klientka

  Polecam ich usługi. Pan Krzysztof w sposób fachowy i przede wszystkim uczciwy wyjaśnił mi wszystko od A do Z za co jeszcze raz dziękuje. Instalacja odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Pozdrawiam.

  Piotr

  Klient