Kocioł zgazowujący drewno

STALMARK Eko Wood 21 lub 37 kW

Kocioł zgazowujący drewno STALMARK Eco Wood

Kompaktowy, nowoczesny, super wydajny

Eko Wood to kocioł produkujący gaz drzewny, który jest w nim spalany. Urządzenie to wykorzystuje proces pirolizy – spala gazy, które powstają w wyniku termicznego rozkładu drewna z małą ilością tlenu. Eko Wood to kocioł zgazowujący, który jest najbardziej wydajny przy spalaniu drewna o wilgotności 12 – 20 %.

Urządzenie zostało wyposażone w sterownik obsługujący dwie pompy oraz wentylator wyciągowy. Kocioł wg. obowiązujących przepisów podłączony powinien zostać ze zbiornikiem akumulacyjnym. Pojemność bufora uzależniona jest od mocy kotła.

Kocioł posiada emisje pyłów poniżej 20 mg/m3 spalin dzięki temu na kocioł można uzyskać najwyższą możliwą dotacje w programie „Czyste Powietrze”.

Zalety kotła zgazowującego drewno STALMARK Eco Wood

Mechaniczne czyszczenie
wielkiego pojemnika

Objętość komory paleniskowej w piecu:
21 kW = 73,5 L, w 37kW = 96,5 L

Wyciąg wspomagający wydostawanie się spalin

Dzięki któremu Ty i Twoja rodzina jesteście bezpieczni.
Oraz 48 miesięcy gwarancji na szczelność wymiennika!

Drzwiczki przygotowane
do montażu z dwóch stron

Oraz stopki regulujące wysokość kotła.

Sterownik ST81 w cenie, który obsługuje:

Specyfikacja kotła zgazowującego drewno STALMARK Eco Wood

Kliknij o obraz aby powiększyć specyfikacje.

Jak zamówić kocioł zgazowujący drewno STALMARK Eco Wood?

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem oraz wykonawcą firmy StalMark w województwach: podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie.

Aby zamówić kocioł wystarczy wybrać niżej moc kotła:

21 kW – 9,650.00  z VAT i transportem
37 kW – 10,350.00  z VAT i transportem

LUB umówić rozmowę z naszym przedstawicielem lub skontaktować się z nami bezpośrednio pod:

tel: 17 283 10 03
biuro@pozytywnico2.pl

  Zapoznaj się z naszym niezależnym rankingiem piecy zgazowujących! I wybierz świadomie najlepszy piec zgazowujący drewno dla siebie!

  Inne kotły zgazowujące drewno:
  Dlaczego kocioł zgazowujący drewno?

  Kocioł zgazowujący drewno pozwala ogrzewać dom taniej niż ekogroszkiem. Taki piec ma bardzo wysoką sprawność i sezonową efektywność energetyczną. Kotły zgazowujące drewno są to konstrukcje, które pozwalają najlepiej wykorzystać energię zmagazynowaną w biomasie w postaci drewna. Prawie 70% ciepła powstającego podczas spalania polan drewna pochodzi z substancji lotnych, które wtedy powstają.


  Dlatego kotły zgazowujące drewno uzyskują bardzo wysokie wskaźniki sprawności i efektywności energetycznej na poziomie 90%. Zaletą kotłów na zgazowane drewno, w tym kotła Eko Wood jest też stosunkowo niewielka uciążliwość dla środowiska.

  Jak działa kocioł zgazowujący drewno?

  Spalanie następuje w dwóch komorach. W pierwszej, górnej, odbywa się proces zgazowania drewna, czyli wstępne spalenie, które ma na celu osiągnięcie wysokiej temperatury i odgazowanie paliwa. W drugiej, dolnej, gaz drzewny (Holzgas) dopala się. Tak działa kocioł Eko Wood firmy Stalmark, który spala spala gazy, które powstają w wyniku termicznego rozkładu drewna z małą ilością tlenu.


  Eko Wood to kocioł zgazowujący, który jest najbardziej wydajny przy spalaniu drewna o wilgotności 12 – 20 %. Za niewygórowaną, jak na urządzenie grzewcze, kwotę oferuje niezwykłą efektywność i ekonomiczność oraz bogate wyposażenie ułatwiające konieczną codzienną obsługę.

  Opinie

  o nas!

  Profesjonalizm, doświadczenie i przede wszystkim uczciwość, Pan Łukasz to dobry człowiek i profesjonalista. Dziękuję za pomoc i wsparcie w mojej sytuacji.

  Alina

  Klientka

  Polecam ich usługi. Pan Krzysztof w sposób fachowy i przede wszystkim uczciwy wyjaśnił mi wszystko od A do Z za co jeszcze raz dziękuje. Instalacja odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Pozdrawiam.

  Piotr

  Klient