Piec na Pellet

Kołton PellDuox 18, 23, 25 kW

PellDuox jest kotłem z automatycznym palnikiem samoczyszczącym na pellet drzewny z dużym zasobnikiem paliwa umożliwiającym kilkudniową, bezobsługową pracę tego urządzenia.

Korpus kotła wykonany jest z atestowanej stali o grubości 6-7 mm. Dzięki specjalnym rozwiązaniom pozwala na uzyskanie bezdymnego spalania, niskiej emisji oraz wysokiej sprawności. Zaletą kotła jest pozioma konstrukcja wymiennika, która posiada zawirowywacze spalin pełniące rolę turbulatora, przez co kocioł osiąga stałą, wysoką sprawność oraz rurowy wymiennik, który spełnia funkcję chłodzenia płyt ogniotrwałych – wydłuża ich żywotność oraz obniża emisję szkodliwych związków powstających podczas spalania.

Wyłożenie komory paleniskowej ceramiką w postaci specjalnych płyt optymalizuje przebieg spalania. Zaawansowane sterowanie posiada zdolność obsługi pomp c.o., c.w.u., pompy dodatkowej, a także układu samoczynnego rozpalania, podawania oraz czyszczenia palnika, przez co obsługa kotła sprowadza się do niezbędnego minimum.

Kocioł PellDuox uzyskał atest ekologiczny IChPW potwierdzony badaniami oraz spełnia wymogi Ekoprojektu.

Zalety pieca na pellet Kołton PellDuox 18, 23, 25 kW

Komfortowe ogrzewanie

 • Automatyczne rozpalanie i wygaszanie
 • Innowacyjny system czyszczenia paleniska z powstałego żużla
 • Nowoczesny design oraz małe gabaryty kotła

Prosta, automatyczna obsługa

 • Wentylator nadmuchowy
 • Palnik pelletowy z obrotową komorą paleniskową
 • Sterownik K700+ (sterowanie trzema pompami niezależnie, współpraca z regulatorami pokojowymi, sterowanie zaworem mieszają)

 

Opcjonalne

 • Sterownik K900+ (sterowanie do sześciu pomp niezależnie, sterowanie zaworami mieszającymi, wbudowany moduł Ethernet)

Specyfikacja pieca na Pellet Kołton PellDuox 18, 23, 25 kW

Jak zamówić piec na pellet
Kołton PellDuox 18, 23, 25 kW

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem oraz wykonawcą firmy Kołton w województwach: podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie.

Aby zamówić piec na pellet wystarczy wybrać niżej moc:

Kołton Pellduox 18 kW – 15 800 zł z vat 23% i transportem

Kołton Pellduox 23 kW – 16 650 zł z vat 23% i transportem

Kołton Pellduox 25 kW – 16 650 zł z vat 23% z transportem

LUB umówić rozmowę z naszym przedstawicielem lub skontaktować się z nami bezpośrednio pod:

tel: 17 283 10 03
biuro@pozytywnico2.pl

  Zapoznaj się z naszym niezależnym rankingiem piecy na pellet!
  I wybierz świadomie najlepszy piec dla siebie!

  Inne piece na pellet:

  Dlaczego piec na pellet PellDuox 18, 23, 25 kW

  Inwestycja w piec na pellet to decyzja z kilkoma korzyściami. Automatyczny podajnik i kontrolowane spalanie sprawiają, że jest wygodny w obsłudze. Wykorzystanie biomasy jako paliwa przyczynia się do ochrony środowiska, zmniejszając emisję CO2. Dodatkowo, piec na pellet jest ekonomiczny w dłuższej perspektywie, ze stabilnymi cenami pelletów.

  Inteligentny regulator temperatury zapewnia efektywne wykorzystanie energii, a zdolność do zdalnego sterowania umożliwia elastyczną kontrolę nad ogrzewaniem. Wprowadzając nowoczesne rozwiązania do domu, piec na pellet łączy wydajność z ekologią, zapewniając nie tylko ciepło, ale także korzystne dla budżetu i planetarnego środowiska ogrzewanie.

  Jak działa piec na pellet PellDuox 18, 23, 25 kW

  Piec na pellet to inteligentne rozwiązanie grzewcze, oparte na nowatorskiej technologii. Automatyczny podajnik sprawnie dostarcza biomasy w postaci pelletów do komory spalania. Kontrolowane spalanie generuje ciepło, przenoszone do pomieszczenia przez wymiennik cieplny. Zaawansowane systemy regulacji monitorują i dostosowują proces, utrzymując optymalne warunki.

  Inteligentny regulator temperatury skrupulatnie kontroluje docelową temperaturę. Efektywne usuwanie spalin sprawia, że piec na pellet jest przyjazny dla środowiska. To ekonomiczne i nowoczesne rozwiązanie, korzystające z odnawialnego źródła energii. Zdalne sterowanie dodaje wygody, umożliwiając elastyczną kontrolę nad systemem grzewczym. To innowacyjne ogrzewanie, łączące wydajność z troską o środowisko.

  Opinie

  o nas!

  Profesjonalizm, doświadczenie i przede wszystkim uczciwość, Pan Łukasz to dobry człowiek i profesjonalista. Dziękuję za pomoc i wsparcie w mojej sytuacji.

  Alina

  Klientka

  Polecam ich usługi. Pan Krzysztof w sposób fachowy i przede wszystkim uczciwy wyjaśnił mi wszystko od A do Z za co jeszcze raz dziękuje. Instalacja odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Pozdrawiam.

  Piotr

  Klient