Piec na Pellet

MPM Econergy 10, 15 lub 20kW

Nasz najnowszy produkt kocioł na pellet MPM Econergy. Kotły automatyczne na pellet zazwyczaj zajmują sporo miejsca, ze względu na kosze załadowcze znajdujące się obok kotła. Kocioł MPM Econergy 15 kW dzięki swojej zwartej bryle  świetnie sprawdzi się zarówno w małych i dużych  pomieszczeniach. 

Zalety pieca na Pellet MPM Econergy 10, 15 lub 20kW

Komfortowe ogrzewanie

Praca kotła odbywa się w pełni automatycznie (rozpalanie, wygaszanie, czyszczenie palnika). Kocioł praktycznie nie wymaga żadnej pracy, jest łatwy przy eksploatacji i funkcjonalny. Największą zaletą jest zużywanie mniejszej ilości paliwa oraz znacząco łatwiejsza i mniej pracochłonna obsługa. Cały zabieg przebiega sprawnie i czysto. Rozpalanie paliwa odbywa się w kotle automatycznie, po uruchomieniu cyklu.

Prosta obsługa

Kocioł posiada elektroniczny sterownik, który zarządza całą pracą podajnika paliwa i przyczynia się do efektywnego spalania. Z pomocą nowoczesnego i łatwego do obsługi panelu sterującego można dowolnie regulować temperaturę. Opcja sterownia zdalnie pracą kotła przy użyciu modułu EcoNet 300.

Kocioł  zasilany jest ekologicznym paliwem jakim jest pellet. Pellet powstaje w wyniku sprasowania odpadów drzewnych takich jak trociny. Ma wysoką wartość opałową, niską wilgotność, w czasie spalania powstaje z niego niewielka ilość popiołu.  Średnio spalenie 1 tony pelletu wiąże się z uzyskaniem około 5 kilogramów popiołu, spalamy więc 99,5% tego co kupimy. Pozostały popiół jest nieszkodliwy, a wręcz poprawia strukturę gleby, możemy go więc dodatkowo wykorzystać jako nawóz w ogrodzie lub na działce! 

Komfortowe ogrzewanie

MPM Econergy
ParametrJednostkaWartość
Moc kotłakW15
Wysokośćmm1330
Szerokość mm650
Długość mm650
Pojemność zasobnika opałudm³75
Wskazana temperatura robocza°C60-80
Pojemność wodna kotładm³35,5
Waga zestawukgok.200
Max.dop.ciśnienie roboczebar1,5
Max.temp.robocza°C85
Wymagany ciąg spalinPa20-30
Min.przekrój komina / Wymiary czopuchamm Ø73
Min.wysokość kominam7
Zasilanie elektryczneV/Hz230/50

Specyfikacja pieca na Pellet MPM Econergy 10, 15 lub 20kW

Jak zamówić piec na Pellet
MPM Econergy 10, 15 lub 20kW

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem oraz wykonawcą firmy MPM w województwach: podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie.

Aby zamówić piec na pellet wystarczy wybrać niżej moc:

MPM EKONERGY 10 kW – 11 600 zł z vat 23% i transportem

MPM EKONERGY 15 kW – 11 800 zł z vat 23% i transportem

MPM EKONERGY 20 kW – 12 600 zł z vat 23% i transportem

LUB umówić rozmowę z naszym przedstawicielem lub skontaktować się z nami bezpośrednio pod:

tel: 17 283 10 03
biuro@pozytywnico2.pl

  Zapoznaj się z naszym niezależnym rankingiem piecy na pellet!
  I wybierz świadomie najlepszy piec dla siebie!

  Inne piece na pellet:

  Dlaczego piec na pellet MPM Econergy 10, 15 lub 20kW

  Piec na pellet to nowoczesne urządzenie grzewcze, które korzysta z biomasy w postaci małych granulek zwanych pelletami. Automatyczny podajnik dostarcza pellety do komory spalania, gdzie, po uruchomieniu zapłonu, zachodzi kontrolowane spalanie. Wytwarzane ciepło przenoszone jest do pomieszczenia, a zaawansowane systemy regulacji monitorują i dostosowują proces spalania, utrzymując stałą temperaturę.

  W procesie tym, spaliny są skutecznie usuwane, co minimalizuje emisję zanieczyszczeń. Piec na pellet to nie tylko efektywne źródło ciepła, ale także przyjazne dla środowiska, wykorzystujące odnawialne źródło energii. Dodatkową zaletą jest możliwość zdalnego sterowania, co zapewnia użytkownikowi większą kontrolę i wygodę w obsłudze. To innowacyjne rozwiązanie, łączące efektywność, ekologię i nowoczesność w dziedzinie ogrzewania.

  Jak działa piec na pellet MPM Econergy 10, 15 lub 20kW

  Piec na pellet to inteligentne urządzenie grzewcze, wykorzystujące innowacyjne podejście do produkcji ciepła. Automatyczny podajnik precyzyjnie dostarcza biomasy w postaci pelletów do komory spalania. Tam, kontrolowany proces spalania generuje ciepło, przenoszone następnie do pomieszczenia poprzez wymiennik cieplny. Zaawansowane systemy regulacji monitorują ilość dostarczanego powietrza i pelletów, utrzymując optymalne warunki spalania.

  Inteligentny regulator temperatury skrupulatnie kontroluje i utrzymuje docelową temperaturę pomieszczenia. Efektywne usuwanie spalin minimalizuje wpływ na środowisko. Piec na pellet to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, wykorzystujące odnawialne źródło energii. Dodatkowo, zdolność do zdalnego sterowania umożliwia elastyczną kontrolę nad systemem grzewczym, zapewniając użytkownikowi wygodę i efektywność. To nowoczesne ogrzewanie, łączące efektywność z dbałością o środowisko.

  Opinie

  o nas!

  Profesjonalizm, doświadczenie i przede wszystkim uczciwość, Pan Łukasz to dobry człowiek i profesjonalista. Dziękuję za pomoc i wsparcie w mojej sytuacji.

  Alina

  Klientka

  Polecam ich usługi. Pan Krzysztof w sposób fachowy i przede wszystkim uczciwy wyjaśnił mi wszystko od A do Z za co jeszcze raz dziękuje. Instalacja odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Pozdrawiam.

  Piotr

  Klient