Piec na Pellet

Stalmark Eco Silver II - 10 kW lub 14kW

Kocioł Eko Sliver II to doskonały wybór dla klientów ceniących sobie czystość i wygodę. Urządzenie wyposażone jest w samoczyszczący wymiennik oraz samoczyszczący palnik. Eko Silver II powstał z myślą o właścicielach domów jednorodzinnych. Urządzenie zostało wyposażone w innowacyjny sterownik firmy TECH, pozwalający na obsługę pięciu pomp oraz dwóch zaworów mieszających. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, z powodzeniem zmieści się do każdej kotłowni. A dla tych którzy mają więcej miejsca polecamy powiększony zasobnik na paliwo do 385 litrów. Elektronikę można rozbudować o sterowanie kotłem przez Internet czy podłączyć regulator pokojowy.

Kocioł posiada emisje pyłów poniżej 20 mg/m3 spalin dzięki temu na kocioł można uzyskać najwyższą możliwą dotacje w programie „Czyste Powietrze”.

Zalety pieca na Pellet Stalmark Eco Silver II - 10 kW lub 14kW

Automatyzaja przedewszyskim

 • Automatyczne czyszczenie palnika pelletowego
 • Automatyczne czyszczenie wymiennika kotła
 • Wymiennik kotła wykonany z atestowanej stali kotłowej 6 mm
 • Zasobnik – Montaż po stronie wybranej przez klienta
 • Pojemność zasobnika w dwóch wielkościach
 • Tryb pracy do wyboru automatyczny lub manualny
 • Gwarancja na szczelność wymiennika – 60 miesięcy

Wyposażenie standardowe

 • sterownik ST 978T obsługujący 5 pomp
 • 2 siłowniki zaworu mieszającego i 2 regulatory pokojowe
 • palnik samoczyszczący
 • zapalarka
 • czujnik zewnętrzny

 

Wyposażenie dodatkowo płatne:

 • moduł WiFI RS
 • moduł GSM ST 65
 • regulator pokojowy ST 281
 • zasobnik na pellet o pojemności 385l

Dane dodatkowe:

MOC KOTŁA [kW]POWIERZCHNIA GRZEWCZA KOTŁA [m2]MAKS. POWIERZCHNIA OGRZEWANIA [m2]
101.35do 125
141.6do 175
192.0do 235
242.3do 300
303.1do 360

Specyfikacja pieca na Pellet Stalmark Eco Silver II - 10 kW lub 14kW

Jak zamówić piec na Pellet
Stalmark Eco Silver II - 10 kW lub 14kW

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem oraz wykonawcą firmy Stalmark w województwach: podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie.

Aby zamówić piec na pellet wystarczy wybrać niżej moc:

EKO SILVER II- 10kW – 13 321 zł z 23% vat i transportem

EKO SILVER II- 14kW – 13 975 zł z 23% vat i transportem

LUB umówić rozmowę z naszym przedstawicielem lub skontaktować się z nami bezpośrednio pod:

tel: 17 283 10 03
biuro@pozytywnico2.pl

  Zapoznaj się z naszym niezależnym rankingiem piecy na pellet!
  I wybierz świadomie najlepszy piec dla siebie!

  Inne piece na pellet:

  Dlaczego piec na pellet stalmark EKO SILVER II- 10k lub 14 kW?

  Kotły na pellet to wygodne i ekologiczne rozwiązanie. Są bardzo skuteczne w działaniu i energooszczędne. Dzięki temu szybko zwraca się inwestycja w nowy kocioł c.o. Wygodna jest także forma, w której kupuje się pellet – paliwo stałe. Jest on dostępny w dużych workach, pakowany jest po 15 kg. Urządzenie zostało wyposażone w wymiennik samoczyszczący, ograniczający obsługę do minimum, oraz palnik pelletowy z ruchomym rusztem, pozwalający na spalanie pelletu o granulacji 6-8 mm.

  Jak działa piec na pellet stalmark EKO SILVER II- 10k lub 14 kW?

  Piec na pellet, będący wyjątkowym rozwiązaniem w dziedzinie nowoczesnych systemów grzewczych, działa na zasadzie efektywnego i zrównoważonego spalania granulek biomasy, zwanych pelletami. Automatyczny podajnik pelletów dostarcza precyzyjnie odmierzoną ilość paliwa do komory spalania. Gdy piec zostaje uruchomiony, zapalnik automatycznie inicjuje proces zapłonu, rozpoczynając kontrolowane spalanie pelletów.

  Podczas spalania, zaawansowane systemy kontroli monitorują i regulują proces, dostosowując ilość dostarczanego powietrza do komory spalania. Wytwarzające się ciepło jest następnie przekazywane do medium grzewczego, takiego jak woda czy powietrze, za pomocą wymiennika cieplnego. Inteligentny regulator temperatury utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu, regulując podaż pelletów oraz ilość powietrza.

  Jednocześnie, spaliny powstające podczas procesu są usuwane poprzez specjalny system odprowadzania, minimalizując tym samym emisję zanieczyszczeń. Dodatkowo, wiele pieców na pellet oferuje funkcje automatyzacji i zdalnego sterowania, umożliwiając użytkownikom dostosowywanie ustawień i monitorowanie stanu urządzenia za pomocą smartfonów czy innych urządzeń. To nowoczesne podejście do ogrzewania, które nie tylko zapewnia efektywność energetyczną, ale także wpisuje się w dążenia do ochrony środowiska.

  Opinie

  o nas!

  Profesjonalizm, doświadczenie i przede wszystkim uczciwość, Pan Łukasz to dobry człowiek i profesjonalista. Dziękuję za pomoc i wsparcie w mojej sytuacji.

  Alina

  Klientka

  Polecam ich usługi. Pan Krzysztof w sposób fachowy i przede wszystkim uczciwy wyjaśnił mi wszystko od A do Z za co jeszcze raz dziękuje. Instalacja odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Pozdrawiam.

  Piotr

  Klient