Piec na Pellet

Stalmark Eco BOX II - 10 kW lub 15kW

Eko Box II to idealny wybór dla użytkowników ceniących sobie wygodę i czystość w kotłowni. Kocioł został zbudowany z myślą o małych i ciasnych kotłowniach. Konstrukcja kotła z wbudowanym zbiornikiem na pellet pozwala na skutecznie ogrzanie domów o powierzchni od 60 do 230 m2.

Urządzenie grzewcze na pellet zostało wyposażone w palnik samoczyszczący oraz samoczyszczący wymiennik, co pozwala na komfortowe użytkowanie kotła z minimalną obsługą. Wbudowany zbiornik na pellet ma pojemność od 120 L do 140 L w zależności od mocy kotła. Eko Box II został wyposażony w elektronikę pozwalającą podłączyć pięć pomp układu grzewczego oraz dwa zawory mieszające. Elektronikę można rozbudować o sterowanie kotłem przez Internet czy podłączyć regulator pokojowy.

Kocioł posiada emisje pyłów poniżej 20 mg/m3 spalin dzięki temu na kocioł można uzyskać najwyższą możliwą dotacje w programie „Czyste Powietrze”.

Zalety pieca na Pellet Stalmark Eco BOX II - 10 kW lub 15kW

Automatyzaja przedewszyskim

 • Automatyczne czyszczenie palnika pelletowego
 • Automatyczne czyszczenie wymiennika kotła
 • Wymiennik kotła wykonany z atestowanej stali kotłowej 6 mm
 • Pojemność zasobnika w dwóch wielkościach
 • Tryb pracy do wyboru automatyczny lub manualny
 • Gwarancja na szczelność wymiennika – 60 miesięcy

Wyposażenie standardowe

 • sterownik ST 978T obsługujący 5 pomp
 • 2 siłowniki zaworu mieszającego i 2 regulatory pokojowe
 • palnik samoczyszczący
 • zapalarka
 • czujnik zewnętrzny

 

Wyposażenie dodatkowo płatne:

 • moduł WiFI RS
 • moduł GSM ST 65
 • regulator pokojowy ST 281

Dane dodatkowe:

MOC KOTŁA [kW]POWIERZCHNIA GRZEWCZA KOTŁA [m2]MAKS. POWIERZCHNIA OGRZEWANIA [m2]
101.3do 125
151.7do 185
202.3do 250

Specyfikacja pieca na Pellet Stalmark Eco BOX II - 10 kW lub 15kW

Jak zamówić piec na Pellet
Stalmark Eco BOX II - 10 kW lub 15kW

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem oraz wykonawcą firmy Stalmark w województwach: podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie.

Aby zamówić piec na pellet wystarczy wybrać niżej moc:

EKO BOX II- 10 kW – 12 281 zł z 23% vat i transportem

EKO BOX II- 15 kW – 12 850 zł z 23% vat i transportem  

LUB umówić rozmowę z naszym przedstawicielem lub skontaktować się z nami bezpośrednio pod:

tel: 17 283 10 03
biuro@pozytywnico2.pl

  Zapoznaj się z naszym niezależnym rankingiem piecy na pellet!
  I wybierz świadomie najlepszy piec dla siebie!

  Inne piece na pellet:

  Dlaczego piec na pellet Stalmark Eco BOX II - 10 kW lub 15kW

  Kotły na pellet to wygodne i ekologiczne rozwiązanie. Są bardzo skuteczne w działaniu i energooszczędne. Dzięki temu szybko zwraca się inwestycja w nowy kocioł c.o. Wygodna jest także forma, w której kupuje się pellet – paliwo stałe. Jest on dostępny w dużych workach, pakowany jest po 15 kg. Urządzenie zostało wyposażone w wymiennik samoczyszczący, ograniczający obsługę do minimum, oraz palnik pelletowy z ruchomym rusztem, pozwalający na spalanie pelletu o granulacji 6-8 mm.

  Jak działa piec na pellet Stalmark Eco BOX II - 10 kW lub 15kW

  Piec na pellet, będący wyjątkowym rozwiązaniem w dziedzinie nowoczesnych systemów grzewczych, działa na zasadzie efektywnego i zrównoważonego spalania granulek biomasy, zwanych pelletami. Automatyczny podajnik pelletów dostarcza precyzyjnie odmierzoną ilość paliwa do komory spalania. Gdy piec zostaje uruchomiony, zapalnik automatycznie inicjuje proces zapłonu, rozpoczynając kontrolowane spalanie pelletów.

  Podczas spalania, zaawansowane systemy kontroli monitorują i regulują proces, dostosowując ilość dostarczanego powietrza do komory spalania. Wytwarzające się ciepło jest następnie przekazywane do medium grzewczego, takiego jak woda czy powietrze, za pomocą wymiennika cieplnego. Inteligentny regulator temperatury utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu, regulując podaż pelletów oraz ilość powietrza.

  Jednocześnie, spaliny powstające podczas procesu są usuwane poprzez specjalny system odprowadzania, minimalizując tym samym emisję zanieczyszczeń. Dodatkowo, wiele pieców na pellet oferuje funkcje automatyzacji i zdalnego sterowania, umożliwiając użytkownikom dostosowywanie ustawień i monitorowanie stanu urządzenia za pomocą smartfonów czy innych urządzeń. To nowoczesne podejście do ogrzewania, które nie tylko zapewnia efektywność energetyczną, ale także wpisuje się w dążenia do ochrony środowiska.

  Opinie

  o nas!

  Profesjonalizm, doświadczenie i przede wszystkim uczciwość, Pan Łukasz to dobry człowiek i profesjonalista. Dziękuję za pomoc i wsparcie w mojej sytuacji.

  Alina

  Klientka

  Polecam ich usługi. Pan Krzysztof w sposób fachowy i przede wszystkim uczciwy wyjaśnił mi wszystko od A do Z za co jeszcze raz dziękuje. Instalacja odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Pozdrawiam.

  Piotr

  Klient