Nasza POZYTYWNA misja

Nasza POZYTYWNA misja

Jesteśmy fundacją, której misją jest pomóc firmom, którym zależy na  zminimalizowaniu i rekompensowaniu wytwarzanego przez siebie śladu węglowego. Chcemy również zachęcić prywatne osoby do rozpoczęcia z nami rewolucji w celu ratowania klimatu.

 

Odtwórz wideo

Dlaczego jesteśmy Pozytywni CO₂?

Ze względu na rosnącą emisję CO2 i związane z tym zmiany klimatyczne istnieje potrzeba neutralizowania niszczącego działania gazów cieplarnianych. By zminimalizować szkody konieczne jest natychmiastowe działanie – redukcja wytwarzanych gazów cieplarnianych oraz neutralizowanie już powstałych negatywnych skutków działań człowieka. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli szybko nie podejmiemy odpowiednich działań, konsekwencje zmian klimatycznych będą nieodwracalne. Susze, topnienie lodowców, zalewanie terenów nadmorskich – chcemy pomóc tego uniknąć.

Co chcemy z tym zrobić?

Produkcja prądu ma ogromny wpływ na emisję gazów cieplarnianych, dlatego konieczne jest przejście na odnawialne źródła energii. Taka zmiana wpłynie pozytywnie nie tylko na środowisko ale też na wysokość rachunków za prąd.

 

Jednym ze sposobów neutralizowania gazów cieplarnianych jest również sadzenie drzew. Nasz kalkulator umożliwi firmie, ale też gospodarstwu domowemu, obliczyć ile CO2 produkuje i ile drzew powinno zostać zasadzonych, by zrównoważyć tę emisję. Więcej o zasadzeniach przeczytasz tutaj.

 

Chcemy ułatwić konsumentom świadomy wybór produktów i usług, których producenci biorą odpowiedzialność za swój wpływ na środowisko. Firmy, które zdecydują się wspólnie z nami  dążyć do neutralności klimatycznej poprzez konkretne działania otrzymają certyfikat

pexels-brandon-montrone-1179229
Jedna osoba zmieni niewiele. Ale działania setek czy tysięcy ludzi mają szansę realnie wpłynąć na naszą planetę. Zjednocz się z nami w pozytywnej misji redukcji CO₂.